top of page
  • Facebook - Gri Çember
  • Instagram - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • Blogger - Gri Çember
Akin profil 02.JPG

Akın Ülkü Sevinç

 

1970 yılında İzmit'te doğmuştur. 32 yıl süreyle mimari proje ve otomotiv sektöründe çalışmıştır.

 

2009 yılından bu yana değişik disiplinlerde yerel, ulusal ve uluslararası kültür, sanat, tarih proje ve etkinlikleri organize etmekte ve yönetmektedir.

2011 yılında kurduğu Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği(AND)'nin 4 dönemdir başkanlığını yapmaktadır. 64 üyesi ve 14 onursal üyesi bulunan AND çatısı altında yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda 130'dan fazla proje yönetmiştir.

 

Avrupa’dan 12 kentin proje ortağı olarak yer aldığı “Uluslararası Art Carnuntum” projesinin İzmit koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2011 yılı Temmuz ayında uluslararası diplomatik katılımla İzmit’te açılışı gerçekleştirilen “İzmit Hoşgörü Anıtı” projesininin koordinatörlüğünü ve anıtın görsel tasarımını yapmıştır.

Resmi davetli olarak katıldığı 27 yurtdışı sanat ve tarih etkinliğinde temsilci olarak yeralmıştır. Eylül 2014’te Macaristan’ın Estergon kenti Belediye Başkanı tarafından “Fahri Hemşehrilik” ünvanı verilmiştir.


İzmit’in uluslararası çapta ilk kent tanıtım setini oluşturmuştur.  14 farklı temada "İzmit Kent Tarihi Sunumu" düzenlemiştir.

9 kurmaca film, 3 kent tanıtım filmi, 3 belgesel film ve 2 video klip projesinin yapımcılığını ve proje yönetmenliğini gerçekleştirmiştir. Yapımcılığını ve proje yönetmenliğini gerçekleştirdiği fimlerden bazıları ulusal ve uluslararası film festivallerinde 4 derece, 2 gösterim seçkisi ve 2 ödül kazanmıştır.

2018 yılında başlattığı "İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali" ve 2021 yılında başlattığı "Nicomedia Uluslararası Kısa Film Ödülleri"nin kurucusu ve başkanıdır. 2013 yılından bu yana “Art Nicomedia Ulusal Kısa Film Festivali” ve “Art Nicomedia Ulusal Fotoğraf Yarışması” etkinlikleri organize etmektedir.


Başta fotoğraf, illüstrasyon ve yağlı boya resim olmak üzere değişik disiplinlerde sanat sergilerinin yanı sıra uluslararası platformda yeralan "Art Nicomedia 3D Sanal Sergi Galerisi"nin küratörlüğünü yapmaktadır.

İzmit'te ve yurtdışında gerçekleştirilen uluslararası Erasmus+ projelerini yasal temsilci olarak yönetmektedir. Değişik aralıklarla müzik dinletileri, nostaljik film geceleri, ödül törenleri, fuar temsilleri gibi kültür, sanat etkinlikleri düzenlemekte ve yönetmektedir.

Ocak 2018'den bu yana yerel bir dergide İzmit kent tarihi ile ilgili köşe yazıları yazmaktadır.

A%252520blank%252520planner%252520with%2
Hayal Et, Planla, Uygula,
Tadını Çıkart
Blog yazılarım.jpg
Sanatsal etkinlikler.jpg
Köşe yazılarım.jpg
Teknik geçmiş.jpg
Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

Art Nicomedia

Kültür Sanat

Derneği

Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

Kent

Belleği

Tasarımları

Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

İzmit

Uluslararası

Kısa Film Festivali

Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

İzmit'i

Ziyaret Etmek İçin

10 Neden

Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

İzmit

Tarih ve Kültür

Turları

Akın_Ülkü_Sevinç_web_site_makale_ban

Visit

İzmit

Portalı

İzmit'te Yaşamayın
İzmit'i Yaşayın!
bottom of page